Menu
0 Comments

Jaki prezent na komunię kupić?

Wybór prezentu na Pierwszą Komunię Świętą bywa bardzo trudny. Część dzieci, a czasami bardziej rodziców, oczekuje drogich gadżetów. Tu najbardziej wykazać powinni się rodzice chrzestni. Jeśli jednak nie pełnimy tej zaszczytnej roli bądź chcielibyśmy podarować dziecku coś co będzie sprzyjało jego rozwojowi dobrym pomysłem może być książka.

Książka dla dziecka – czyli co?

Dzieci przystępujące do Pierwszej Komunii Świętej mają zwykle około 9 lat. Większość z nich jest już za duża na bajki, ale nie dorosła jeszcze do książek o poważnej, dorosłej tematyce. To nieco utrudnia wybór najlepszej lektury. Niespełna dziesięcioletnie dziecko raczej nie ucieszy się z prezentu w formie Pisma Świętego. Jest to oczywiście prezent na lata, ale warto wybrać coś bardziej odpowiedniego. Jeśli już koniecznie chcemy kupić Biblie, powinniśmy zdecydować się na wersję z obrazkami dla dzieci. W ten sposób zwiększamy szansę, że dziecko prędzej czy później po nią sięgnie. Dobrym pomysłem może być za to książka opowiadająca w przystępny sposób żywoty świętych. To ciekawa lektura dla całej rodziny, która może być początkiem szerszej dyskusji dzieci z rodzicami i sposobem na rozwój duchowy. 

Rozwój pasji

Dzieci przystępujące do pierwszej Komunii są często na etapie poznawania swoich zainteresowań. Prezenty na komunię (https://www.taniaksiazka.pl/t/prezent-na-komunie) mogą być sposobem na zwrócenie ich uwagi na konkretną dyscyplinę bądź dziedzinę. Wielu z nas na pytanie dlaczego zostało lekarzem, architektem bądź nauczycielem może odpowiedzieć: “bo kiedyś w domu była taka książka…” Dotyczy to nie tylko książek typowo naukowych o danej dziedzinie, ale również opowiadań i powieści, których główny bohater wykonuje określony zawód. Dlatego, gdy staniemy przy półce w księgarni powinniśmy zastanowić się jakie zainteresowania ma dziecko, które chcemy obdarować i jak moglibyśmy pomóc w rozwoju jego pasji. Książki potrafią rozbudzić wyobraźnię, pomóc w oderwaniu od rzeczywistości i sprawić, że zaczynamy marzyć. Od marzeń zwykle zaczynają się pasje, które mogą towarzyszyć nam przez resztę życia.

Opowiadania, powieści, serie


Dobrym pomysłem na prezent na pierwszą komunię jest zakup książki, która jest elementem dłuższego cyklu. Może to być pierwszy tom powieści lub jedno z opowiadań z dłuższej serii. To ciekawy sposób, żeby zainteresować małego czytelnika lekturą. W dobie komputerów, dzieci często nie chcą czytać książek, bo wydaje im się to nudne, jednak jeśli umiejętnie wybierzemy lekturę możemy sprawić, że młody człowiek złapie bakcyla czytania. W ten sposób rozwinie wyobraźnię, będzie się lepiej wysławiał, a ortografia przestanie sprawiać problemy.

Background obraz autorstwa freepik - www.freepik.com
Tagi: , , ,